Jedną z dostępnych wersji zamiatarek do koparko-ładowarek jest odmiatarka, która nie posiada zbiornika na zanieczyszczenia.

Zasada działania takiego osprzętu jest taka, że mamy możliwość wychyłu odmiatarki na boki i jej praca następuje poprzez usuwanie zanieczyszczeń poza krawędź drogi.

Przy jednoczesnym zastosowaniu szczotki stalowej oraz zbiorników na wodę ze spryskiwaczami zyskujemy wydajne i skuteczne narzędzie do szybkiego porządkowania dróg dojazdowych w tym również z zanieczyszczeń powstałych na przykład przez przejeżdżające pojazdy budowy.

Na zdjęciach widzimy koparko-ładowarkę Cat wyposażoną również w szybkozłącze, aby wymiana osprzętu kilka razy w ciągu dnia nie była problemem, a maszyna wyposażona w zamiatarkę mogła być wykorzystana do innych prac.

Zamiatarki Kovaco wyróżniają się tym, że są standardowo wyposażone w adapter pływający, który umożliwia swobodne dopasowanie zamiatarki do nierówności nawierzchni, bez potrzeby ciągłego korygowania pozycji ramienia.

Standardowa szerokość robocza zamiatarki do koparko-ładowarki wynosi 2,4 m, oczywiście wersja ze zbiornikiem na zanieczyszczenia jest również dostępna, również w opcji ze szczotką boczną.