Głównym kryterium wyboru zamiatarki do ładowarki, czy koparko-ładowarki nie powinna być jak najniższa cena. Poniżej przedstawiamy argumenty, które naszym zdaniem mają znacznie większą wagę, a zakup zamiatarki będzie znacznie bardziej opłacalny.

Dokładność zamiatania

Jaki sens ma zamiatanie, z którego nie ma efektu? Udana inwestycja, to taka dzięki której osiągamy zakładane cele. Dokładne zamiatanie można uzyskać tylko wtedy, gdy szczotka ma stale kontakt z podłożem. Sama szczotka, najlepiej stalowo-plastikowa powinna być o odpowiedniej wytrzymałości i pozwalać na odspajanie zanieczyszczeń z podłoża.

Skuteczność zamiatania

Im lepsza jest skuteczność zamiatania, tym mniejszą ilość przejazdów maszyną trzeba zrobić aby dobrze uprzątnąć nawierzchnię. Przekłada się to na realny koszt pracy zamiatarki. W wielu wypadkach zamiatarka zamiast po jednym przejeździe zakończyć pracę, musi wielokrotnie zamiatać tą samą powierzchnię.

Solidność i trwałość zamiatarki

Najlepszym wyznacznikiem jest masa urządzenia, która wskazuje na grubość blach użytych do jej budowy. Maszyny budowlane pracują w środowisku narażonym na uszkodzenia. Solidnie wykonana zamiatarka jest na nie odporna i daje szansę na długotrwałe użytkowanie. Zamiatarki zaprojektowane pod ciągniki rolnicze i adaptowane do maszyn budowlanych są znacznie lżejsze, a ich słaba konstrukcja nie wytrzymuje zwykle więcej niż kilka lat, nawet przy okazjonalnym wykorzystaniu.

Wpływ na ramię maszyny

Odpowiednio zaprojektowana zamiatarka z systemem dopasowywania do nawierzchni nie powinna mieć żadnego negatywnego wpływu na ramię maszyny. Zamiatarka z adapterem pływającym swobodnie dopasowuje się do powierzchni roboczej, zaś ramię pozostaje w stałym położeniu. W przypadku zamiatarek bez takiego adaptera, ramię jest narażone na uderzenia, a co za tym idzie uszkodzenia siłowników i elementów nośnych.

Możliwość łatwej wymiany adaptera

To duży atut dla firm posiadających na przykład koparko-ładowarki kilku różnych producentów – przeróbka i wymiana mocowań jest kosztowna i pracochłonna, w przypadku zamiatarek Kovaco ich wymiana nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi i trwa dosłownie moment.

Profesjonalne zamiatarki Kovaco

W zamiatarkach Kovaco adapter pływający jest zamontowany w taki sposób, że w dwóch prowadnicach ułożonych pionowo pracuje zawiesie zamiatarki na dwóch okrągłych ślizgach, umożliwiających swobodny ruch zamiatarki niezależnie od położenia ramienia. Dzięki temu nie ma potrzeby ciągłego poprawiania położenia ramienia przy pracy z zamiatarką. Przewaga zamiatarek Kovaco jeżeli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, ich trwałość i solidność przekonuje, że to najlepszy wybór i dobra inwestycja na lata.

Zamiatarki do maszyn budowlanych Kovaco są dostępne w wielu wersjach (zbiornik z przodu, zbiornik z tyłu, bez zbiornika), z kilkoma opcjami dodatkowymi (szczotka boczna, spryskiwacze i zbiornik na wodę itp.), dzięki czemu łatwo można dopasować odpowiedni osprzęt do potrzeb klienta.